LPG Telo

LPG OŠETRENIE TELA =
ENDERMOLOGIE® BODY

LPG ošetrenie tela = ENDERMOLOGIE® BODY je neinvazívne, nebolestivé, veľmi príjemné ošetrenie spojivového tkaniva pomocou LPG prístroja. Je to špeciálne vyvinutá technológia z Endermológie, ktorá ponúka vedecky dokázané riešenie pre lokalizované miesta, kde je tuk, celulitída, ochabnutá pokožka aj kontúry. Poskytuje  okamžitú revitalizáciu, spevnenie a úbytok podkožného tuku.

Le Beuty Poprad

Prístroj Cellu M6® Alliance

predstavuje unikátnu starostlivosť o telo a presne sa prispôsobí každému klientovi „na mieru“.

EPG endermológia má komplexné účinky na postavu vďaka spojeniu efektívnej starostlivosti pre zoštíhlenie a omladenie. Výsledky sú odbornými štúdiami preukázané už od 3. ošetrenia.

 

LPG Endermologie - svetový líder v oblasti bezpečnej a zodpovednej krásy.

LPG ošetrenie je koncept na seba nadväzujúcich neinvazívnych ošetrení, ktoré sú neagresívne a prirodzené k pokožke. Ide o rad ošetrení tela a tváre. Telo sa formuje, celulitída sa redukuje a pokožka vyhladzuje. Kontúry tváre sú výraznejšie, pevnejšie a vrásky vyhladené. Klient relaxuje a cíti sa plný energie.

Francúzska patentovaná biostimulačná technológia LPG® je od roku 1986 najefektívnejšou a najbezpečnejšou metódou formovania postavy a redukcie celulitídy. Techniku vynašiel automobilový pretekár Louis Paul Guitay, ktorý mal úraz chrbtice. Podstupoval masáže a vadilo mu, že masér vynakladal na masáž v priebehu dňa vždy inú silu. Na základe osobných skúseností skonštruoval prístroj, ktorý odbremenil ruky fyzioterapeutov a nazval ho svojimi iniciálkami LPG.

LPG M6 Alliance je zároveň prvým a jediným zariadením na svete, ktoré je FDA certifikované pre terapeutické ošetrenia, tzv. lymfodrenáže (lymfatické masáže). Táto veľmi účinná metóda je vhodná na mnohé problémy s pokožkou, na tvarovanie postavy a lifting bez operácie a injekcií.

Viac ako 30 rokov LPG® inovuje s patentovanými technológiami schopnými optimalizovať zdravie tkanív. Vďaka Endermologii® viac nemusíte voliť medzi viditeľnými výsledkami a rešpektovaním nášho tela. Každý deň po celom svete využíva túto techniku ​​na chudnutie a omladenie viac ako 200 000 osôb v 90 krajinách sveta.
Ošetrenie LPG Lipomassage a LPG Endermolift je vhodné absolvovať ako súčasť zdravého životného štýlu, racionálneho stravovania a pohybovej aktivity pre maximalizáciu výsledného efektu.

LPG Endermológie® je procedúra schválená austrálskou vládnou agentúrou TGA /Therapeutic goods Administration/ za použitia Cellu M6 Keymodule. Bola schválená aj Federálnym úradom Spojených štátov pre potraviny a lieky /FDA/, ktorá schvaľuje nové lieky a liečebné metódy. LPG Systems bola prvou organizáciou svojho druhu, ktorá tento prestížny certifikát získala.

PRINCÍP OŠETRENIA ENDERMOLOGIE® BODY

Ošetrujúca hlavica Alliance s jedným motorizovaným valčekom a motorizovanou klapkou v kombinácii s riadeným sekvenčným podtlakom presne riadi mobilizáciu kožných tkanív. Vďaka dokonalej synergii pôsobenia valčeka a klapky pracuje prístroj Cellu M6® Alliance na jednej časti tela súčasne trojnásobne: eliminuje tuk, vyhladzuje pomarančovú kožu a spevňuje pokožku. LPG Alliance je vylepšený o anti-age efekt – obnovuje bunky, čím sa pokožka omladzuje. Obsahuje aj nový senzor Alliance Skin Identity, ktorý umožňuje stimuláciu vždy prispôsobiť špecifickým potrebám typu pokožky. 

Táto stimulácia pôsobí hlboko pod kožou, kde cielene stimuluje bunky a obnovuje ich prirodzenú aktivitu. Endermologie® Body aktivuje lipolýzu (štiepenie a uvoľňovanie tukov) v jadre adipocytu (tukové bunky). Adipocyty začínajú odbúravať tuk a fibroplasty opäť produkujú kolagén a elastín. V závislosti na zvolenom programe je procedúra doplnená stálou alebo impulznou ašpiráciou.

Vysoká klinická efektivita tejto metódy spočíva v redukcii edému lymfodrenážnou technikou, stimuláciou a normalizáciou cievneho zásobenia a následným vyplavením toxínov, zlepšením bunkového metabolizmu a aktiváciou lipolýzy. Vlákna sú stimulované, tvorba kolagénu a elastínu je obnovená a pokožka tak pôsobí mladistvejšie a zdravšie. Ošetrenie takisto vyhladzuje povrch pokožky, je jemnejšia a zmizne pomarančová koža. Zmenšujú sa tukové bunky, formuje sa povolená pokožka na podbrušku, zadočku, na rukách zozadu a vnútorná strana stehien.

INDIVIDUÁLNY PRÍSTUP

Ponúkame individuálny prístup, aby výsledky boli čo najlepšie a Vaša spokojnosť maximálna.

Na základe odborného vyšetrenia vám navrhneme postup spolupráce. Ošetrenie LPG ošetrenie tela = ENDERMOLOGIE® BODY účinkuje komplexne, je veľmi príjemné a možno ho nastaviť na mieru a prispôsobiť:

 • podľa typu pleti
 • problémových partií
 • požadovanej doby ošetrenia

 AKO POSTUPUJEME?

Vstupná konzultácia

Najskôr Vás oboznámime, ako to u nás funguje. V prvom kroku sa porozprávame, zistíme, čo Vás trápi a navrhneme postup spolupráce. Odmeriame obvod problematických partií, zhodnotíme východiskový stav pred ošetrením, dáme Vám vypísať krátky dotazník o Vašom zdravotnom stave pre vylúčenie možných kontraindikácií, stanovíme postup ošetrenia a určíme, na ktoré časti tela sa zameriame a kým spôsobom.

Príprava na ošetrenie


Pred ošetrením je potrebné obliecť si špeciálny overal, ktorý zabezpečuje rovnomerné šírenie "pulznej vlny" po celej ošetrovanej ploche. Vďaka overalu môže hlavica voľne kĺzať po tele a zaručuje bezprostredný kontakt s pokožkou a vlasovým porastom. Znižuje trenie hlavice prístroja na tele, slúži na ochranu znamienok na tele, ale predovšetkým na zvýšenie účinku, kedy sa hlavica prístroja na povrch tela dôkladne prisaje a tým je masáž účinnejšia. Zároveň sú týmto dodržované hygienické smernice pri práci s väčším počtom klientov.

Samotné ošetrenie

Ošetrenie je nebolestivé, relaxačné a klient má po ňom pocit vitality. Samotné ošetrenie u nás trvá 25 - 40 minút.

 

PROGRAMY ENDERMOLOGIE® BODY

Profesionálny kozmetický masážny prístroj využívajúci mechanickú stimuláciu na báze metódy Endermologie® Body ponúka nasledovné programy pre telové ošetrenia:

Estetické

Fitness

Relaxačné

 

 

 

KONTRAINDIKÁCIE ENDERMOLOGIE® 

 • rakovina (možno až po 5 rokoch ukončenie úspešnej liečby)
 • infekcie, kožné ochorenia
 • zápalové ochorenia
 • užívané lieky na riedenie krvi, ochorenia krvi
 • operácie (po 6. týždni od operácie)
 • tehotenstvo / šestonedelie, dojčenie
 • zápal žíl
 • cez jazvy – po 6 mesiacoch
 • kŕčové žily
 • preležaniny, vredy, kožné lézie
 • pruh
 • akútna fáza po operácií
 • operácie žíl
 • lipom a angiom
 • AIDS
Zoznam lokálnych kontraindikácií
 • čerstvé tetovanie
 • oblasti ošetrené botoxom a inými výplňovými implantátmi do 7 dní od aplikácie
 • miesto vpichu pri diabetes
 • ošetrenie sa neodporúča kombinovať s kryolipolýzou

Ľudia s cukrovkou, dlhodobo užívajúci kortikoidy, s hypothyreozou (znížená funkcia štítnej žľazy) – nemusia dobre reagovať na ošetrenie LPG. Odporúčame im poradiť sa s ošetrujúcim

 

SÚ KŔČOVÉ ŽILY KONTRAINDIKÁCIOU?

Ak sú kŕčové žily nebolestivé a v počiatočnom štádiu, ošetrenie absolvovať môžete, ale upozornite personál. Ak sú však bolestivé a vypuklé, ošetrenie nie je pre Vás vhodné. Tiež nie je vhodné aj v krátkom čase po operácií kŕčových žíl. Ošetrenie iných častí tela je možné.

VÝSLEDNÝ EFEKT ENDERMOLOGIE® BODY

 • zlepšenie mikrocirkulácie
 • stimuluje žilový a lymfatický systém tak, že vyplavuje toxíny
 • zosilnenie okysličenia tkaniva – zlepšenie tonusu kože a tkanív
 • aktivácia fibroplastov – zosilnenie,  rast,  prirodzené obnovenie tvorby kolagénu, elastínu a kyseliny hyalurónovej v derme
 • aktivácia metabolizmu
 • urýchlenie procesu štiepenia tukov,
 • zlepšenie elasticity a štruktúry pokožky
 • zoštíhlenie, vytvarovanie postavy, pružnosť pokožky
 • pokožka sa spevňuje a vyhladzuje sa efekt pomarančovej kože
 • formuje povolenú pokožku na brušku, zadočku, na rukách, stehnách
 • imunomodelační efekt
 • analgetický efekt
 • relaxačný efekt

KOĽKO OŠETRENÍ JE POTREBNÝCH?

Pri LPG Alliance vidíte zmenu zvyšajne už po prvých 3 ošetreniach. Vhodné je absolvovať ošetrenia 1-2 krát za rok ako intenzívnu kúru. V rámci 1 kúry odporúčame štandardne 10 ošetrení, v niektorých prípadoch aj viac, a to v krátkych intervaloch 3 – 2 krát za týždeň. Niekedy sa účinky prejavia už po prvej procedúre, najmä ak je sprevádzaná cvičením a správnou diétou. Závisí to od stavu pokožky a jej reakcie na ošetrenie LPG a rôznych ďalších faktorov, ako napríklad genetika, východiskový stav, životospráva, stravovacie návyky, hormonálna činnosť, športové aktivity a pod. Potom na udržanie výsledku odporúčame cca 2-krát za mesiac udržiavaciu kúru.

AKO DLHO JE ÚČINOK ENDERMOLOGIE® BODY VIDITEĽNÝ?

Pri absolvovaní udržiavacích procedúr a správnej životospráve účinky trvajú až 4 roky.

PREČO ODPORÚČAME UDRŽIAVACIE PROCEDÚRY?

Po intenzívnej kúre sa dosiahnu želané výsledky. Tieto výsledky časom oslabnú a na ich udržanie sú vhodné práve udržiavacie procedúry. Následne opäť intenzívna kúra podstatne zlepší výsledky prvej kúry a udržiavacia kúra ich následne zafixuje a umožní stále zlepšovanie výsledkov ošetrení a ich udržanie.

JE VÝSLEDOK TRVALÝ?

Ak sa nezlepší celkový životný štýl, vlákna sa opäť po čase dostanú do pôvodného stavu. Pravidelné cvičenie, vyvážená strava a 1-2 ošetrenia mesačné pomôžu udržať dosiahnuté želané výsledky.

JE OŠETRENIE BOLESTIVÉ?

Ošetrenie je neinvazívne, relaxačné, nezahŕňa lekárske procedúry, ani chemické látky

AKÉ SÚ VEDĽAJŠIE ÚČINKY?

Jediný neželaný účinok môže byť krvná podliatina u ľudí, ktorí majú veľmi jemnú pokožku. Bezprostredne po lymfodrenáži tela sa môže z dôvodu stimulácie lymfatického a cievneho systému a následného vyplavovania toxínov objaviť bolesť hlavy. Po detoxikačnom programe na tvári sa môže z dôvodu vyplavovania toxínov na povrdch objaviť akné.

ČO ROBIŤ PO OŠETRENÍ?

Je potrebné zvýšiť príjem tekutín.

PREČO SA OŠETRENIE TELA ZAČÍNA AKTIVÁCIOU LYMFATICKÉHO SYSTÉMU? 

Lymfatická masáž sa robí vždy na začiatku cyklu ošetrení ako prvé ošetrenie. Úlohou je naštartovať lymfatický systém a rozprúdiť ho. Týmto ošetrením sa darí odstrániť opuchy a z tela sa rýchlejšie odvádzajú toxíny. Klienti sa cítia „ľahšie a uvoľnene“, akoby mali viac energie.

AKO FUNGUJE LYMFATICKÝ SYSTÉM?

Lymfatický systém má imunitnú a transportnú funkciu. Lymfatickými cievami sa vyplavujú z tela toxíny, splodiny vznikajúce pri látkovej výmene medzi bunkami, prachové častice, vírusy a baktérie. Zachytávajú sa v lymfatických uzlinách, kde sa vytvárajú biele krvinky / lymfocyty /, násladne pohlcujúce tieto cudzorodé látky

Viac ako 80% lymfatického systému sa nachádza v koži a podkoží. Tok lymfy smeruje proti zemskej príťažlivosti, chod lymfy je zabezpečený len činnosťou kostrového svalstva, dýchacími pohybmi a záchvevmi tepien, peristaltikou čriev a samotné lymfatické cievy majú hladkú svalovinu, ktorá sa jemne sťahuje.

Nedostatočný pohyb, nesprávne stravovanie a úbytok svalovej hmoty sú hlavnými príčinami zlej funkcie lymfatického systému s následkom hromadenia toxínov v organizme.

ČO JE CELULITÍDA?

Nachádza sa v našom podkožnom tuku, alebo tuku spojenom s kožou pomocou siete spojivového tkaniva. Okrem odpruženia, izolácie, regulácie teploty, podkožný tuk hrá úlohu v produkcii hormónov, ktoré regulujú chuť do jedla, krvný tlak, a reprodukčné funkcie. Materiál, ktorý prepája podkožné tukové bunky s kožou je zložený z vláknitých pásov nazývaných septa. Celulitída sa tvorí, keď sa septa rozložia a nie sú už schopné plynule pripojiť podkožný tuk na kožu. Namiesto toho tukové bunky tlačia priamo na zamšu výsledkom čoho sú rôzne “kreatívne” vzory.

Celulitída je charakterizovaná zmenou kožného povrchu, najmä v oblasti zadočka a stehien. Zmeny sa nemusia obmedzovať len na ženské pozadie, ale môžu zasahovať dolné končatiny (jazdecké rajtky, pumpky), oblasť ramien a dokonca aj bruško. Podstatou vzniku fenoménu pomarančovej kôry, alebo tzv. matracového fenoménu, sú zhluky zväčšených tukových buniek uviaznuté medzi vláknami spojivového tkaniva. Dochádza k stláčaniu tukových buniek do tvarov hrozna a ich vytláčaniu smerom k horným vrstvám kože. Na základe zmien prekrvenia, prísunu živín a neschopnosti organizmu odplaviť škodliviny, uväznený tuk zostava nevyužiteľný a dochádza k jeho hromadeniu. V prípade, ak takýto stav dlhodobo pretrváva a zásoby tuku sa neustále zvyšujú, dochádza aj k trvalým zmenám v spojivovom tkanive.

    

STUPNE CELULITÍDY

Celulitída sa v ženskej populácii začína prejavovať od puberty. Výraznejšia býva u osôb, ktoré trpia súčasne nadváhou či obezitou. Najjednoduchšou vyšetrovacou metódou je test v stoji s relaxovanými sedacími svalmi. Následne maximálne stiahneme sedacie svalstvo a zatlačíme rukou na kožný povrch. Na základe prítomných zmien rozdeľujeme celulitídu do 4 skupín postihnutia:

 • Stupeň 0: bez zmien kožného povrchu
 • Stupeň 1: zmeny prítomné pri svalovej aktivite, alebo tlakovom teste
 • Stupeň 2: zmeny viditeľne aj pri relaxovaných svaloch
 • Stupeň 3: súčasne prítomné uzly

PRÍČINY VZNIKU CELULITÍDY

Súčasné výskumy sa prikláňajú k názoru, že hlavným dôvodom sú ženské hormóny, teda estrogény. Ich pôsobením dochádza k zmenám v cirkulácii, k hromadeniu tukov. Podporným momentom je odlišná stavba podkožného tukového tkaniva u žien, ktoré je oproti mužskému elastickejšie a pružnejšie. Vznik celulitídy však významne podporuje aj náš životný štýl. Nedostatok pohybu, nevyvážená strava, nedostatočný pitný režim, nerešpektovanie biorytmov nášho tela, ale aj užívanie hormonálnej antikoncepcie prispieva značnou mierou k rozvoju celulitídy. Podporným momentom je zhoršene prekrvenie navodené fajčením, nosením príliš tesného prádla a odevu. U obéznych žien sa zvyčajne stretávame s ťažším stupňom postihnutia, v tomto prípade riešiť celulitídu bez redukcie hmotnosti je priam nemožné. Odborníci pripisujú nedostatočné odievanie vo forme tango nohavičiek, tenké pančucháče, či minisukne za nedostatočnú tepelnú ochranu, ktorú náš organizmus následne kompenzuje tvorbou tukovej ochrannej vrstvy. Preto sa celulitída vyskytuje aj u štíhlych dievčat bez vrodených vlôh.

PREVENCIA CELULITÍDY

 • Pravidelná a vyvážená strava
 • Pitný režim
 • Výživové doplnky
 • Obmedzenie návykových látok (cigarety, alkohol)
 • Redukcia hmotnosti v prípade nadváhy
 • Pravidelná vyvážená pohybová aktivita
 • Masáže a saunovanie
 • Odborné terapeutické postupy - lymfodrenážne techniky, spa techniky, zábaly, endermológia.

ŠTÚDIE A VÝSLEDKY ENDERMOLOGIE® BODY

Štúdia pre LPG v Centre Klinického Testovania v Toulouse z roku 2009

VÝSLEDKY:

 • Účinok lipolýzy na pokožke postihnutej celulitídou vykazoval až 50% zlepšenie a má aj vazodilatačný efekt.
 • Preukázaný vplyv na fibroblast: zvýšenie produkcie kolagénu až o 240% a až o 160% lepšia elasticita tváre.

PRÍSTROJ Cellu M6® Alliance  = Výsledky ošetrenia tela viditeľné už po tretej procedúre:

 • + 70% odstránenie lokálneho rezistentného tuku; 
 • - 5,2 cm obvod pásu
 • + 67% vyhladenie pomarančovej pokožky; 
 • + 71% zpevnenie pokožky;
Používaním stránok prevádzkovateľa UZ Corp s.r.o
súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií.